Serving Schedules//
Announcements
 

Jan       5-  John C       

            12- Ray           

            19-Nancy        

            26-Rod            

Feb      2- Sharla         

            9-Pam 

            16-John C

            23-Ray            

March 1- Nancy

            8-Rod

            15-Sharla

            22-Pam

            29-John C

April    5-Ray  

            12-Rod

            19-Nancy

            26- Sharla

May      3-Pam

            10-John C

            17-Ray

            24- Nancy

            31-Rod

June     7-Sharla

    14- Pam

    21- John C

    28- Ray

These assignments are made on a random 6-week rotation. If you are unable to do announcements on your assigned Sunday due to other obligations, please trade with someone else on the list. Also, please let Sharla know of the trade so she doesn’t have a stroke! 419-545-5850.     

 
2020 Ushers/Greeter
 
Jan- Ella/Angie R/Nowak
Feb-Sheryl/Marsha/Cyndi C /Roz/Art(first Sunday)
March-Rice/Edmunds
April-McMaster/Roz/Cyndi
May- Dayringer/ Art
June- Johns/Marsha/Ella
July- Art/Eve F/ Angie R./Roz
August-Angie R/ Sheryl/Nowak
September- McMaster/Edmonds
October-Ella/Art/Rice
November-Edmonds
December- Dayringer/Johns
 
Information Table 
                              2020

June 7-McMaster

        14-Edmonds

        21-Ray and Beth

        28-Ray and Jacobus

July 5-John/Jill

      12-Christopher/Nancy

       19-Dayringer

       26-Buxsel

August 2-Miller

       9-Pendleton

     16-McMaster

     23-Edmonds

     30- Ray and Beth  

 
Worship Leaders
 
2020
 May 3-Christopher
10-Chris Canode–Mothers Day
17-AbbyJo
24-Christopher- Memorial Day Weekend
31-AbbiJo
June 7-Christopher
14-Chris Canode
21- AbbiJo—-Father’s Day
28- Christopher
July   5-AbbiJo
12-Chris Canode
19-Christopher
26-Chris Canode
August 2-AbbiJo
9-Chris Canode
16-AbbiJo
23-Chris Canode
30-Christopher
 
 
 
 
 
 
 

2020 Communion

 

January 12-Christopher and Nancy Cullen

February 9-McMaster

March 8-Ray Drown/Tina Myer

April 12-Pendleton

May 10-Conners/WOW

June 14-Women’s Prayer Group

July 12-Dayringer

August 9- Angie Roth/OCC

September 13-John and Jill Cullen

October 11-Buxsel

November 8-Edmonds

December 13-Miller 

2020 Coffee Service
MONTHLY
First Sunday- Eve Foreman and Mike Snyder
Second Sunday-Brikmanis
Third Sunday-Ruth Gonzalez and Angie Endicott
Fourth Sunday-Marie Smith and Barb McCoy
Fifth Sunday- Tonya Haubert